Sme Young & Smart a toto je naša (love)story

Autor:  Pavel Škultéty

Pridané dňa:  04/03/2014

Na jednej z prednášok ešte počas štúdia psychológie sa nás študentov vyučujúci spýtal, či už vieme ktorým smerom sa chceme v budúcnosti kariérne uberať. Cieľom drvivej väčšiny mojich spolužiakov bolo zamestnať sa v rôznych odvetviach nášho oboru. Zaujímalo ma, prečo takmer nikto neuvažuje nad tým, že by viedol vlastný biznis.

 

Pohnútka, ktorá smeruje k výberu kariéry u väčšiny študentov je „istota“, ktorú zamestnanie prináša (aspoň by malo) – pravidelný plat, rutina... Vášeň a záujem robiť to, čo ich baví je až na druhom mieste. Áno, školy nás učia, ako byť dobrý zamestnanec, ale to nie je podstatou tohto príbehu... Mojím úmyslom bolo spojiť prácu s potešením. Vytvárať niečo, čo mi dá možnosť sebarealizácie, najlepšie spojené s mojimi záujmami. Niečo, kde využijem svoje vedomosti a skúsenosti, čo zároveň bude prospešné pre druhých. Chcel som skrátka zanechať odkaz.  V tomto duchu sa snažíme vytvárať riešenia pre našich klientov (idea, odkaz, poslanie, got it?). Prepáčte, trochu predbieham... Náš príbeh pokračuje...

 

Ako je to už pri klasických lovestories zvykom, na vysokej škole som sa zoznámil s dievčinou – talentovanou designérkou, s umeleckými vlohami a vášňou pre takmer každú oblasť, kde fúka kreatívny vietor (a tiež módu, módu a módu). Je mi cťou túto dievčinu dnes predstavovať ako svoju priateľku a...

 

Oboch nás zaujímal svet online marketingu, ktorí sme nevnímali ako „dobrý spôsob zarobiť“, ale predovšetkým ako skvelý prostriedok, ako dať príležitosť ľuďom sa zviditeľniť novou, kreatívnou cestou. Vo svojom okolí sme mali (a stále máme) veľa šikovných, talentovaných ľudí s vášňou a úprimným zápalom pre vec. Ľudí s originálnymi ideami, ktorých ambície ale často vyhasínali pre nedostatok prostriedkov k ich realizácii. A tak vznikla spoločnosť Young & Smart, našimi službami sa snažíme podporovať ľudí s mladým myslením a chytrými nápadmi, aby mohli robiť to, čo ich baví. Nedokončená veta, v ktorej som vám predstavil svoju priateľku uzatvorím slovami: ...a spoluzakladateľku našej spoločnosti.

 

Hop! Opäť som ale predbehol... Za založenie a fungovanie našej spoločnosti vďačíme aj kolektívu okolo nás  - našim teamovým parťákom, zároveň priateľom, ktorí zmýšľajú podobne ako my a vkladajú do Y&S svoje profesionálne a oceňované skillz.

 

Tento pojem pre nás nepredstavuje len „agentúru“. Young & Smart je o presvedčení, že keď vás poháňa snaha realizovať svoj potenciál, snaha niečo odovzdať, snaha učiť sa a posunúť sa ďalej – uspejete. Young & Smart je o rešpektovaní ľudských hodnôt a princípov, ktoré sú dnes takmer udupané naháňaním sa za ziskom. Young & Smart je o podpore a motivácii, ako aj vás, tak i medzi sebou.

 

Takže to sme my a malý náčrt našej filozofie. Veríme, že tento príbeh nepovažujete za zbytočný, podľa nás je totiž slušné predstaviť sa.

Teší nás, sme Y&S!

Komentáre čitateľov